Ostatní: Reklamace automobilu

Ostatní

Dobrý den, zakoupil jsem automobil značky VW Passat při koupi měl najeto cca 17000, před týdnem jsem jel na garanční prohlídku 26000 km než propadne záruční doba dvou let. Na vozidle přibrzďovalo levé zadní kolo, kdy byl poškozen kotouč a brzdová destička. Technik vozidlo převzal sepsal reklamační protokol a dnes mi oznámil,že opotřebení je spojeno z užíváním, a záruku neuznává! Přední brzdy, které jsou mnohem více namáhané a mají 70.procent a zadní 80 procent kromě jedné destičky, která zřejmě už při prodeji nového vozu mohla přibrzďovat! Prosím o radu jak postupovat? Děkuji. S pozdravem M. K.

Dobrý den,

jestliže již uplynula doba 6 měsíců od koupě, bude důkazní břemeno ohledně prokázání závady na vozidle tížit Vás. Zároveň je nutno skutečně posoudit, zda Vámi zmíněná závada není způsobena obvyklým užíváním věci. Jestliže není možno se s prodávajícím domluvit a vy jste přesvědčen, že Vámi uplatněný nárok je důvodný, nezbude jiná možnost než se ho domáhat soudní cestou. V rámci soudního řízení bude muset sporné technické otázky zodpovědět až soudní znalec v daném oboru.

Zpět do Ostatní