Reklamace/e-shopy: Reklamace automobilu kvůli vadám

Reklamace automobilu

Dobrý den,prodala jsem 20 let staré auto,kdy ve smlouvě byly uvedeny vady vozidla a také to,že se kupující podrobné a pečlivě seznámil s technickým stavem vozidla a že s ním byla provedena zkušební jízda. Kupující chce momentálně odstoupit od smlouvy,jelikož má vady o kterých prý netušil.má na to kupující právo? Děkuji Kratochvílová

Dobrý den,

zde záleží zejména na tom, zda vady, které kupující uvádí, jsou skutečné, a pokud ano, zda byly v předávacím protokolu uvedeny, respektive, zda o nich byl kupující infomován. Pokud by se na automobilu objevily skryté vady, o kterých by kupující při koupi automobilu nemohl tušit, má nárok na reklamaco vozidla. Pokud však již auto s vadami kupoval a byl s nimi seznámen, nárok na reklamaci nezniká.

S pozdravem Vaše nároky.cz