Reklamace/e-shopy: Reklamace automobilu po již provedených úpravách

Reklamace automobilu

Dobrý den koupila jsem si auto v bazaru po prohlídce automechanikem jsme zjistili že nefunguje ABS . Chtěla bych toto auto reklamovat a vrátit ale bohužel jsem do něho už investovala nějaké peníze za výměnu oleje a rozvody chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na vrácení aspoň poměrné častky za tyto provedené věci v případě vracení vozu. Auto je dovezené z Italie takže jsem ho byla přihlašovat a platila za značky mám nárok na vracení peněz. děkuji Filova

Dobrý den,

pokud jste si danou vlastnost u auta výslovně nevymínila jako podstatnou náležitost, pravděpodobně nebudete mít nárok na odstoupení od smlouvy, ale pouze na práva z vadného plnění. Tedy opravu nebo slevu (výsledek bude víceméně stejný). Doporučuji zmíněnou vadu reklamovat a požadovat opravu, případně slevu z kupní ceny ve výši ceny opravy v autorizovaném servisu.

S podzravem