Bydlení: Reklamace chaty

Skryté vady nemovitosti

Dobry den, v červnu jsme si koupili chatu a zjistil jsem po 14 dnech, když jsem pozval kominíka, že má rozpadlý komín a že ho musím vyvložkovat. Můžu tuto věc vyreklamovat?

Dobrý den,
pokud Vám prodávající vadu komína zatajil, případně Vás přímo výslovně ujistil, že je komín v bezvadném stavu, máte samozřejmě možnost po něm požadovat kompenzaci. V případě vady komína se jedná o tzv. nepodstatné porušení smlouvy ze strany prodávajícího, kdy máte jako kupující právo na odstranění vady, anebo na přiměřenou slevu z kupní ceny, která by ve Vašem případě měla odpovídat vynaloženým nákladům na opravu komína.

Zpět do Bydlení