Reklamace/e-shopy: Reklamace firemního automobilu

Reklamace automobilu

Dobrý den, koupili jsme na firmu ojeté auto v bazaru, které jsme ani né po měsíci reklamovali a nyní nám odepsali, že reklamaci neuznávají. Jak máme pokračovat, auto stojí v servisu, čeká na opravu, nemůžeme jej používat k práci, oprava je odhadována na cca 90tis Kč. Děkuji za informaci

Dobrý den,

v případě, kdy zakoupíte jako podnikatel od podnikatele ojetý automobil, odpovídá prodejce za vady, které existovaly v době převzetí. Je tedy důležité prokázat, že zde vada existovala již v době převzetí vozidla, nejlépe posudkem z nezávislého autoservisu. Dále bude záležet na povaze vady, zdali vada zapříčiní podstatné či nepodstatné porušení smlouvy. V případě nepodstatného porušení smlouvy máte nárok na odstranění vady nebo na přiměřenou slevu z kupní ceny. Jestliže by se jednalo o podstatné porušení, máte navíc nárok na odstoupení od smlouvy na odstranění vady dodáním nové věci bez vady nebo dodáním chybějící věci.