Reklamace/e-shopy: Reklamace klimatizace automobilu

Reklamace automobilu

Dobrý den,v březnu jsem si koupila 10 let starý automobil od 1.majitele.Nyní jsem zjistila,že nefunguje klimatizace.Mám nárok na reklamaci,když jsem ve smlouvě podepsala,že jsem si auto řádně prohlédla a vyzkoušela?Majitel mi tvrdí,že v den prodeje klimatizace fungovala a reklamaci mi zamítl.Děkuji za odpověd

Vážená paní,

ve Vašem případě by bylo třeba navštívit odborný autoservis, popř. nechat auto prohlédnout znalcem (ale závadu neopravovat!!!), aby jimi bylo potvrzeno, že se jednalo o vadu skrytou, kterou jste, jako laik, nemohla při vynaložení všech znalostí a sil odhalit a poté se pokusit s majitelem dohodnout na opravě, popř. slevy z kupní ceny vozu.