Reklamace/e-shopy: Reklamace kočky

Reklamace zvířat

Ráda bych Vás požádala o radu ohledně kočky. Koupili jsme si loni v září kotě britské stříbrné kočky bez PP, a to za 3500 Kč. Jak kočka rostla, bylo zřejmé, že se nepodobá ani vzdáleně této rase, což mi tento týden podle fotek potvrdilo několik chovatelských stanic. Chovatelka nás tak očividně podvedla. Ráda bych proto věděla, jestli mám možnost po ní nějakým způsobem uplatňovat alespoň slevu z kupní ceny. Kočku samozřejmě vracet nechceme, jen bych to nerada nechala jen tak být. Zkoušela jsem ji kontaktovat, ale nekomunikuje. Předem velmi děkuji za radu.

Dobrý den, na reklamaci máte nárok. Dalo by se ve Vašem případě hovořit o skyté vadě, kdy jste při koupi neměla možnost odhalit, že se nejedná o vybrané plemeno kočky. Je však potřebné mít k dispozci důkazy, například fakturu či e-mailovou komunikaci, která dokazuje, že jste si skutečně záměrem chtěla koupit bristkou stříbrnou kočku. V tomto případě připadá v úvahu asi pouze sleva z ceny zvířete, její určení však může bý složitější a přesnou cenu by stanovil pouze znalec. Jelikož se však jedná o menší částku, přepokládám, že náklady na znalecký posudek vynakládat nebudete. V takovém případě Vám doporučímě, pokud to bude možné, zjistit si skutečnou rasu Vašeho mazlíčka a cenu této rasy na trhu. Rozdíl mezi cenou původní 3500 Kč a cenou rasy Vaši kočky pak požadujte po majitelce.

Jestliže nebude majitelka nadále komunikovat, máte také možnost se obrátit na českou obchodní inspekci.