Reklamace/e-shopy: Reklamace ojeté motorky

Reklamace vozidla z autobazaru

Dobrý den,v červenci tohoto roku jsem koupil ojetou motorku.Věděl jsem,že byla bouraná i opravovaná.Koupil jsem jí takovou proti tomu nic.Ale během jízdy domů jsem na dálnici zjistil,že přední kolo nějak skáče.Druhý den jsem volal pův.majiteli a říkám mu ten problém,jestli to náhodou není drblý nebo nevyvážený ráfek nebo starý olej ve videích.On na to že to asi bude ten olej... jenže,nebyl.Vidle byly splácané,uvnitř různě poohýbané,n ešly štelovst a chyběly tam i nějaké části.Tím se vás ptám,moto mám 4měsíce,ale najel jsrm pouze 500km..mohu uplatňovat nějakou náhradu za servis,který jsem musel zaplati,je toto brání jako skrytá vada???Děkuji za odpověď,Radek.

Dobrý den, o skrytou vadu se samozřejmě může jednat. Skrytá vada je vada, která se projeví až po koupi a při samotném nákupu ji nebylo možné odhalit. Jestliže však odhalíte skrytou vadu, měl byste o jejím odhalení neprodleně informovat bývalého majitele, aby případně mohl sjednat nápravu. Při odhalení skryté vady můžete požadovat její opravu, slevu z ceny, nebo dokonce, pokud je závažná, odstoupení od kupní smlouvy. Vše výše uvedené však záleží na konkrétních okolnostech prodeje a stavu motocyklu. Pomoci Vám může také odpověď, která byla zodpovězena k dotazu zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/sryte-vady-vozidla?t=reklamace-vozidla-z-autobazaru