Reklamace/e-shopy: Reklamace ojetého automobilu

Reklamace automobilu

Dobrý den 3.10.2016 jsem si koupila v autobazaru ojeté auto ve smlouvě mám šesti měsiční reklamační dobu auto jsem dala do servisu kde zjistili že je nefunkční ABS chtěla bych toto auto vrátit ale už jsem nechala bohužel vyměnit olej a udělat rozvody chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na vracení aspoň části peněz za tyto provedené věci na autě v případě vracení auta. A jak se postupuje při vracení auta musí být sepsaná nějaká reklamace ?velice děkuji za odpověď s pozdravem FILOVA

Vážená pí. Filová

pokud jste si danou vlastnost u auta výslovně nevymínila jako podstatnou náležitost, pravděpodobně nebudete mít nárok na odstoupení od smlouvy, ale pouze na práva z vadného plnění. Tedy opravu nebo slevu (výsledek bude víceméně stejný). Doporučuji zmíněnou vadu reklamovat a požadovat opravu, případně slevu z kupní ceny ve výši ceny opravy v autorizovaném servisu + náklady vzniklé s nutností reklamace (jízdné atd.)