Reklamace/e-shopy: Reklamace použitého grilu

Reklamace zboží

Dobry den koupil jsem pres internetovy obchod pred 12 dny gril za 25000 a po prvnim pouziti vypada hnusne. na nerez plesich a odkapavaci desce kde vse stekalo to vypada i po vycisteni tak hnusne jako Rok stary gril ktery se necistil, dodavatel mi tvrdi, ze je vse normalni i po poslani foto, ze nerez meni barvu ale muzu dolozit foto jak gril po jednom pouziti a vycisteni vypada. Jake mam naroky na vraceni zbozi a jak postupovat, zbozi je dnes 12 den a prijde mi to jako spatny material, je nutne udavat duvod k vraceni a je vubec mozne vratit pouzite zbozi, dekuji Dalibor

Dobrý den,

pokud byl již gril použit, nelze od koupě odstoupit bez udání důvodů. Je však možná reklamace pro skryté vady. Pokud se jedná o vady, které zakládají nepodstatné porušení smlouvy, je možné požadovat slevu z kupní ceny, pokud by se jednalo o takové vady, které by zakládaly podstatné porušení kupní smlouvy, můžete od kupní smlouvy bez zbytečného odkladu odstoupit. Podstatné je takové porušení povinnosti, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala; v ostatních případech se má za to, že porušení podstatné není.

S pozdravem, Vašenároky.cz