Bydlení: Reklamace rodinného domu

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den, koupili jsem starší rodinný domek, který byl v inzerátu RK uveden jako cihlový, dvoupodlažní a chtěli jsme jej rekonstruovat.. Při koupi jsme si samozřejmě otestovali, zda je dům z cihel, nicméně po 2 měsících jsme ale při odkrývání celé omítky domu zjistili, že z cihel jsou maximálně dvě řady a zbytek je škvára, která se na dotek drolí. Nechali jsme si vyhotovit statickou zprávu, ve které je uvedeno, že v takovém stavu je dům neobyvatelný, rekonstrukce by mohla způsobit zřícení stavby a k tomu dle technických parametrů není 2. patro obyvatelné, jelikož schody nesplňují předepsané parametry. Chceme vrátit poměrnou část peněz, jelikož rekonstrukce již není možná a musíme stavbu celou zbořit. Můžete mi prosím poradit, jak postupovat? Je lepší nejdříve kontaktovat realitku a zkusit se domluvit nebo rovnou řešit právní cestou? Děkuji, Kovaříková

Dobrý den,

Jestliže jste na nemovitosti nalezli skryté vady, určitě jí můžete reklamovat, nárok máte bud´ na slevu z ceny nemovitosti, pokud by se jednalo o podstatnou vadu, tak i na odstoupení od smlouvy. Určitě doporučujeme se prvně pokusit s realitní kanceláří či s bývalým majitele nemovitosti dohodnout po dobrém a na výši odškodnění se domluvit. Pokud by nespolupracovali, můžete se obrátit na naši společnost. U nás za právníka neplatíte. Stačí zadat případ online zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení