Reklamace/e-shopy: Reklamace smlouvy o dílo

Nedodržení smlouvy o dílo

Firma provádějící rekonstrukci nedodržela smlouvu o dílo-dnes vypršel sjednaný termín,rekonstrukce není hotová a jednatel se mnou nekomunikuje,telefon nebere. Jak je mohu donutit práci dokončit?

Jakožto objednatel máte podle § 2593 občanského zákoníku právo kontrolovat provádění díla. Při zjištění, že zhotovitel porušuje svou povinnost (např. nezhotovil dílo ve stanoveném termínu, tj. dostal se do prodlení), můžete požadovat zajištění nápravy. Doporučuji Vám zaslat zhotoviteli písemné upozornění, že nedošlo k zhotovení díla v termínu a byla tím porušena smlouva o dílo. K dokončení díla mu stanovte přiměřenou lhůtu. Pokud tuto nedodrží, máte dle § 2593 právo na odstoupení od smlouvy, protože nedokončením rekonstrukce došlo k podstatnému porušení smlouvy (záleží také na stupni dokončenosti, ale dle Vašeho dotazu předpokládám, že jde o dílo nedokončené ve značném rozsahu).

V závislosti na Vaší smlouvě Vám může náležet smluvní pokuta.