Reklamace/e-shopy: Reklamace vad telefonu

Reklamace

Dobry den, reklamoval jsem u T-Mobile telefon (iPhone) s vicecetnou zavadou (telefon mel v danou chvili celkem 6 vad). Za servisu se mi vratil vymeneny telefon s tim, ze posouzeni zavady bylo takove, ze se projevily pouze 4 zavady, ale z toho pouze 2 nezavisle a tudiz nevznika narok na odstoupeni od kupni smlouvy. Vzhledem k tomu, ze jsem telefon posilal pouze na posouzeni zavady ocekaval bych, ze v pripade neuznani mi bude vracen puvodni reklamovany telefon a ne vymenen za novy. T-mobile jsem vyzval k reseni situace a to bud at mi reklamaci uzna (telefon ma 4 uznane vady byt servis rika, ze dve souvisi s vadou zakladni desky) nebo at mi vrati telefon, ktery jsem reklamoval a ne repasovany, ktery mi chteji dat. Muzete mi prosim poradit, jestli ma T-mobile skutecne pravo mi vratit repasovany telefon v tomto pripade. Reklamacni oddeleni se mi ozvalo s tim, ze na vraceni pivodniho reklamovaneho telefonu nemam narok a na odstoupeni take ne. Ma pripadne smysl obratit se na COI? Diky moc

Dobrý den,

Bohužel prokazování vad bývá vždy komplikované. Pokud Vám protistrana odstoupení od smlouvy z důvodu vícečetných závad neuzná, nezbývá Vám nic jiného než vystavení posudku od nezávislého znalce.