Reklamace/e-shopy: Reklamace vozidla

Reklamace vozidla z autobazaru

Dobrý den, 14.7. 2017 Jsem si koupil vozidlo v autobazaru, na doporučení autobazaru jsem nechal vyměnit oleje, přitom bylo zjištěno velké unikání oleje z převodovky i po výměně těsnění. ˇunik oleje je způsoben horizontální i vertikální vůli obou poloos. Vozidlo má stav tachometru 139 000 km. Prodejce v technickém stavu vozidla Převodovka opotřebená provozem, hlučnější, volnější řazení, doporučená kontrola provozní náplně, možnost úniku náplně netěsností skříně. Ten stav převodovky je mnohem horší než je obecně popsáno v technickém stavu vozidla a pokud bych věděl, o skutečném stavu převodovky, tak bych si vozidlo nekoupil. Lze to nějak reklamovat?

Vážený pane

V případě, že prokážete, že se jedná o skrytou vadu, kterou jste při běžné obhlídce nemohl zjistit a také prokážete, že se jedná o skrytou vadu, která musela být prodejci známa již při prodeji, pak samozřejmě máte právo na uplatnění reklamace. Ve Vašem případě se nejspíše jedná o problém, který znemožňuje řádné užívání vozu, a proto máte nárok na slevu, opravu, dodání nové věci nebo odstoupení od smlouvy.

S pozdravem, Vaše nároky.cz