Reklamace dovolené: Reklamace zkrácení zájezdu

Reklamace dovolené

Dobrý den, dcera byla se školou na poznávacím zájezdu a začalo to dost nešťastně-porouchal se jim po půl hodině jízdy autobus,to bylo kolem 13.00,než se vše vyřešilo-příjezd náhradního vozu,tak bylo 01.00 a teprve vyjeli,tím ztratili hodně času a nejeli na plánovaný 1-denní výlet do Monaca a taky přišli o nějakou půldenní procházku Francií,ve Francii pouze přespali a jeli do Španělska,kde strávili pár dnů ježděním po památkách a před koncem pobytu jim zástupce cestovní kanceláře navrhnul že by mohli vyjet dřív a nějaký čas strávit v Monaku,děti to samozřejmě velmi lákalo,tak souhlasili,ale do Monaca přijeli po 22.00 hodině večer,tudíž bylo vše (oceánografické muzeum atd..) co měli slíbeno zavřeno,tak je zástupce provedl Monacem po ulicích až do 01.00 a vyjeli zpět domů,tak celkem toho moc neviděli.Je možná nějaká náhrada z osmi denního poznávacího zájezdu,který stál 9.000,-Kč?A pokud ano,tak požadovat náhradu po škole,kde jsme to platili,nebo po cestovní kanceláři?Ještě bych dodal,že ta porucha byla dost závažná a muselo být zřejmé,že autobus neodjede,konzultoval jsem to s automechanikem (sám jsem v tomhle oboru vyučen) a říkal,že oprava je minimálně na jeden den-spíše dva,tak si myslím,že to řidiči a zástupce cestovky tušili a jen oddalovali čas,protože museli čekat na náhradní autobus,který to měl dost daleko-to je ale jen spekulace,to chápu.Děkuji za Váš čas a ochotu. S pozdravem Petr

Dobrý den,

zmíněné vady poznávacího zájezdu samozřejmě můžete reklamovat a žádat přiměřenou slevu z ceny zájezdu za program, o který Vaše dcera přišla. Předpokládám, že objednavatelem zájezdu byla přímo škola, která s cestovní kanceláří uzavřela hromadnou smlouvu o zájezdu. Nejlepším způsobem řešení dané situace by tedy bylo, aby by zájezd reklamovala právě škola, a to za všechny účastníky. Dodávám, že v souvislosti s občanským zákoníkem je lhůta pro reklamaci vad zájezdu pouze 1 měsíc od jeho skončení. je tedy třeba neotálet a zájezd reklamovat co nejdříve.