Pracovněprávní nároky: Renta a částečný invalidní důchod

Nárok na rentu

Dobrý den, mamince byla uznána N.P. výdělek před vznikem byl něco kolem 14000. Neměly pro ni jinou práci tak dostala výpověd. Nyní má částečný I.D. má kolem 5000. Pojišťovna zaměstnavatele posílá měsíčně 77 kč. Není to málo nato kolik měla před vznikem N.P.? Předem Děkuji za odpověď. Jana

Dobrý den,

náhrada za ztrátu na výdělku z důvodu nemoci z povolání náleží zaměstnanci dle zákoníku práce ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu pobíraného z téhož důvodu.

Náhrada za ztrátu na výdělku se tedy sníží o přiznanou výši invalidního důchodu.