Pracovněprávní nároky: Renta a její výpočet za pracovní úraz

Nárok na rentu

Dobrý den ,měl jsem pracovní úraz uznaní ,inv. 1 .stupeň ,bude mi vyplaceno odstupné a zajímalo by mne od kdy mám nárok na Rentu,jakým spúsobem se bude vypočítávat ,když nové zaměstnaní nemám a zda se musím registrovat na UP.Děkuji

Dobrý den,

v tomto případě se uplatní ustanovení § 271b/1 ZP, kdy: „Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při uznání invalidity přísluší zaměstnanci ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu pobíraného z téhož důvodu.“

Nárok na tzv. rentu máte po ukončení pracovní neschopnosti. Pokud si nechcete sám hradit zdravotní pojištění, musíte se registrovat na příslušném ÚP.