Pracovněprávní nároky: Renta a odstupné

Nárok na rentu

Dobrý den, rád bych se dozvěděl jak je to s výplatou tzv. renty pokud jsem byl propuštěn ze zaměstnání ze zdravotních důvodů a bylo mi vyplaceno odstupné ve výši 12-ti násobku průměrné mzdy. Zajímalo by mě jestli se renta posouvá o těch zmíněných 12 měsíců či nikoliv. Ještě dodám že mi byla uznána nemoc z povolání a to nekrosa osiss lunatti. Děkuji za odpověď s pozdravem Vlček.

Dobrý den,
bohužel nám není jasné, na co konkrétně směřuje Vaše otázka. Dle Vašeho dotazu Vám bylo přiznáno odstupné a již bylo proplaceno. Odstupné je jednorázový příspěvek zaměstnanci, jedná se určitě odškodnění za ztrátu zaměstnání bez vlastního zavinění. Odstupné zaměstnavatel musí vyplatit po skončení pracovního poměru v nejbližším možném výplatním termínu, pokud se písemně nedohodl jinak.