Pracovněprávní nároky: Renta po pracovním úraze

Nárok na rentu

Dobrý den, v loni jsem utrpěl pracovní úraz. Dostal jsem výpověď a 12. měsíčné odstupné. Byl jsem tedy zaměstnán do konce loňského roku. Od ledna 2017 jsem registrován na ÚP. Dostávám invalidní důchod 1. stupně. Můj dotaz zní: Nárok na rentu mám až po uplynutí 12. měsíců nebo mám nárok na rentu již od ledna bez rozdílu na to, že jsem dostal odstupné? Dále mám ještě jeden dotaz: Pojišťovně jsem předal veškerou potřebnou zdravotní dokumentaci jako je výpis z karty obvodního lékaře a zdravotní lékařské zprávy. Pojišťovna i přes to chce po mne vyplnit formulář nějaké zplnomocnění ,, Oprávnění ke zjištění zdravotní způsobilosti,,. Má na to nárok? Mám pocit, že z mé strany jsem učinil dostatečné kroky, aby mohli posoudit můj zdravotní stav i bez mé plné moci (Jsem povinen jim tuto plnou moc podepsat?) Děkuji za odpovědi a jsem s pozdravem

Dobrý den,

váš nárok na rentu nijak nesouvisí s vyplacením vašeho odstupného. Co se týče pojišťovny, záleží pouze na smlouvě, resp. obchodních podmínkách – tedy pokud jste si skutečně dohodli, že bude v uvedeném případě třeba vyplnit určitý formulář či plnou moc, pak je pojišťovna oprávněna jej po vás požadovat.