Pojišťovny: Renta po vyřazení z ÚP

Renta

Byla mi vyplacena Renta po zjištění nemoci z povolání.Byla jsem vedena na UP.A pojišťovně,která mi rentu vyplácí,každý měsíc posílala potvrzeni o evidenci za daný měsíc.Nyni mi hrozí vyřazení z UP,jak to bude nyní s vyplácením renty?

Dobrý den,

je velmi pravděpodobné, že vzhledem k interním postupům pojišťovny Vám tuto rentu opravdu přestanou vyplácet, jelikož nebudete mít potvrzení o evidenci na ÚP.

Renta bez nutnosti evidence na ÚP by Vám byla vyplácena pouze v případě invalidního důchodu 3. stupně.

Renta je vlastně náhradou mzdy, která má dorovnat výši průměrného výdělků před a po vzniku nemoci z povolání. Jestliže jste evidována na ÚP je Vám hrazena renta, od které se odečítá tzv. fiktivní výdělek (minimální mzda). Jestliže evidována nejste a nemáte tedy žádný výdělek, není zde co dorovnávat.