Pracovněprávní nároky: Renta při invalidním důchodu

Nárok na rentu

Dobrý den, byla mi uznána nemoc z povolání a dostala jsem na rok invalidní důchod prvního stupně, chtěla bych vědět, jestli mám nárok na rentu, i když bych nebyla vedena na úřadě práce, jestli ano, z čeho by byl vypočítán? Děkuji.

Dobrý den,
nevím, jakou rentu máte na mysli, zda náhradu za nemoc z povolání, či ztrátu na výdělku. Pojem renta současný zákoník práce nezná.
Pokud máte nárok na ztrátu na výdělku, náleží náhrada škody při přiznání invalidity před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po zjištění nemoci z povolání s připočtením invalidního důchodu.