Pojišťovny: Renta snížená o minimální mzdu

Pracovní úraz

Dobrý den.Měl jsem pracovní úraz.Jsem hlášen na U.Práce,pobírám č.i.důchod s.1 a rentu.Kooperativa mi,ale odečítá od průměrného výdělku co jsem měl minimální mzdu.Takže pobírám poměrně méně.Stále jsem v léčení,a nikdo mne nezaměstná.Je to správné,že dostávám tuto rentu sníženou o minimální mzdu. Děkuji .

Dobrý den,

ano bohužel ponížení renty o tzv. fiktivní výdělek ve výši minimální mzdy je v souladu se zákonem.