Pracovněprávní nároky: Renta za pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobry den mel jsem pracovni uraz zamestnavatel pro me nemá praci pozbyl jsem dlouhodobe zdravotni zpusobilost konat dále dosavadni praci v dusledku pracovního urazu od zamestnavatele jsem dostal vypoved dle §52pism.d. zákona č.262-2006 mam 2 mesicni vypoved zamestnavatel mi dal odstupne §67odst.2 zakoniku práce dvanactinasobku průměrného vydelku a to je vse.Mam proto dotaz u zamestnavatele mam odpracovane 15 let po pracovnim uraze budu podle lekarske zprávy tezko hledat novou praci chtěl jsem se zeptat jestli mam nárok na rentu.dekuji pekny den szabo

Dobrý den,

pokud se Vám stal pracovní úraz tak máte nárok mimo jiné na vyplacení tzv. bolestného, účelně vynaložených nákladů na léčení, ztížení společenského uplatnění (trvalé následky), náhrady mzdy po dobu pracovní neschopnosti a samozřejmě také náhradu mzdy po skončení pracovní neschopnosti (tzv. renta), pokud v důsledku pracovního úrazu nemůžete dosahovat takového výdělku, jakého jste dosahoval před pracovním úrazem.

Renta se však poskytuje pouze ve výši rozdílu mezi původním výdělkem a výdělkem, kterého dosahujete nyní za současného odečtení případného invalidního důchodu. Pokud byste snad byl nezaměstnán, za výdělek se považuje minimální mzda.

Pokud byste měl s vymožením náhrady škody za pracovní úraz u zaměstnavatele problém, neváhejte se obrátit na naši společnost, doložte veškeré podklady k věci (záznam o úrazu, posudek o bolestném, pracovní smlouvu, výpověď, lékařské zprávy, a další) a my Váš případ podrobně posoudíme. https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad