Realitní kanceláře: Rezervační poplatek a jeho výpočet

Rezervační smlouva

Dobry den potrebovala bych poradit ,rezervacni poplatek se po podepsani smouvy odecita s provize maklere nebo je to samostatna polozka za rezervaci a jak se vypocitava, kdyz na jem je 5000 a provize taky 5000. Dekuji za odpoved Samkova

Vážená pí. Samková,

rezervační poplatek slouží buď jako záloha na kupní cenu, anebo častěji jako záloha na provizi realitní kanceláře. V obou případech by ovšem bylo nutno prostudovat smlouvu, kterou jste s realitní kanceláří uzavřela.