Bydlení: Rezervační poplatek při změněných podmínkách

Vrácení rezervačního poplatku

Dobrej sem se chtel zeptat nasli sme si pronajem bytu 1+1a z realitky nam rekla ze kce majitelka bytu jednu kauce to bilo 6500+ najem a rezervacni smlouvu sme podepsaly 29.11.2016 koncila smlouva 31.12.2016 a opak pravdy poslala nam email 31.12.2016 17:43 hod navrh najemny smlouvy a tam bylo 26000kc? Mame sanci rezervacni poplatek dostat ona rekla ze jo iba 2200kc a 4krat nam lze ze uz posilala. Mirga

Dobrý den,

Pokud v rezervační smlouvě nebylo uvedeno, jak se s rezervačním poplatkem naloží, měl by Vám být vrácen. Realitní kancelář má právo si rezervační poplatek ponechat tehdy, jestliže došlo k uzavření nájemní smlouvy mezi pronajímatelem a nájemcem. Pokud tedy v rezervační smlouvě bylo stanoveno, že rezervační poplatek je 26000,- Kč a Vy jste uzavřel nájemní smlouvu, realitní kancelář má na takový poplatek nárok. Pro přesnější informace by bylo nutné případ zadat a doložit veškerou dokumentaci, zvláště pak smlouvu mezi Vámi a kanceláří.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení