Realitní kanceláře: Rezervační smlouva s realitní kanceláří

Odstoupení od rezervační smlouvy

Dobrý den, měl jsem uzavřenou rezervační smlouvu do 30.10.2017, ale do té doby jsem žádnou kupní smlouvu ani smlouvu a smlouvě budoucí od RK ( jako zprostředkovatel ) nedostal. Po ukončení dane lhůty jsem si koupi rozmyslel a prodávající nyní po mě požaduje odškodnění, ale vše co mělo být z mé strany dodrženo vše bylo, jen RK nedodala nic. Neměl by prodávající chtít odškodnění od RK a ne ode mě ? Děkuji za odpověď

Vážený pane,

těžko lze odpovědět na Vás dotaz, když nevíme, co je v dané smlouvě stanoveno.

Pokud jste však neporušil žádnou smluvní povinnost a smlouva Vám neukládá smluvní pokutu vůči prodávajícímu apod., nemůže po Vás prodávající žádat odškodnění. Primárně však záleží na smluvních podmínkách. Pokud Vám dle Vašeho názoru vznikl nárok na náhradu škody, zadejte si bezplatně Váš případ k posouzení na náš web.