Pracovněprávní nároky: Roční odstupné při výpovědi kvůli nemoci z povolání

Nárok na odstupné

Dobrý večer,byla mi uznána nemoc z povoláni:těžký syndrom karpálního tunelu oboustranně.Vše kolem tohoto proběhlo v pohodě.Mám smlouvu na neurčito,byla jsem přeřazena na jinou práci.Vím że mě zaměstnavatel nesmí rok propustit,ale co když mě po roce propustí z jakéhokoliv důvodu.Budu mít i tehdy nárok na roční odstupné?Děkuji za odpověď

Dobrý den,

nárok na roční odstupné Vám náleží v případě, kdy Vám bude dána výpověď zaměstnavatelem z důvodu nesmí-li zaměstnanec podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo dosáhl-li na pracovišti určeném rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nejvyšší přípustné expozice.

Nicméně zaměstnavatel má pouze omezené důvody k výpovědi, nemůže Vás proto propustit z jakéhokoliv důvodu, nýbrž pouze z důvodů uvedených v §52 zákoníku práce.