Pracovněprávní nároky: Rozdíl v nároku na rentu

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je rozdíl v nároku na rentu při uznání nemoci z povolání jestli mne zaměstnavatel propustí na dohodu, kde je uveden důvod propuštění nemoc z povolání nebo mne propustí výpovědí dle paragrafu 52 odstavec d. Děkuji.

Vážený pane,

Rozdíl v tomto případě není, v obou možnostech ukončení pracovního poměru máte nárok jak na vyplácení renty, tak na ostatní nároky plynoucí z nemoci z povolání (např. odstupné).

S pozdravem, Vaše nároky