Pracovněprávní nároky: Rozhodnutí zaměstnavatele o pracovním úrazu

Pracovní úraz

Dobry den dne 12.4.2017 jsem si primackla prst o patku siciho stroje.Pracovni doba je od 6.00-14.00 uraz se mi stal v 8.45.nasledne jsem byla osetrena a odvezena do nemocnice na rentgen a tak se prokazala zlomenina prvniho clanku ukazovacku a byla mi dana dlaha.Do zpravy od lekare byl napsan pracovni uraz a na to my byla vystavena pracovni neschopnost jako pracovni uraz. V zamestnani mi tvrdi ze o tom nerozhoduje lekar ale zamestnavatel.28.4.2017 se mam dostavit do zamestnani na sepsani a setreni jestli se o pracovni uraz jedna nebo ne.By me zajimalo jak to tedy je.Uraz se stal za plneni prace pridelene od pani mistrove.Dekuji za odpoved Sidakova

Dobrý den, rozhodnutí o tom, zda – li se jedná, nebo nejedná o pracovní úraz je skutečně v kompetencích zaměstnavatele. Pokud byste však s rozhodnutím zaměstnavatele nesouhlasila, je potřeba se určení, zda se jednalo o pracovní úraz, domáhat u soudu.