Pojištění automobilu: Rozpočet servisu

Krácení pojistného plnění u vozidel

Dobrý den,jsem poškozeným v nehodě, kterou šetřila i policie. Likvidátor mi nabídl řešení svépomocí nebo fakturou od servisu. Svépomocí ohodnotil škodu na 4800 Kč. V originálním servisu cenu vidí do 20.000 Kč. Dají mi i rozpočtový doklad za poplatek 1.000 Kč, ale pojišťovna prý nemusí brát zřetel na tento dokument. Pokud bych si nechal auto opravit v originálním servisu ke,kterému mám důvěru trvala by oprava z kapacitních důvodů 14 dní,ale pojišťovna mi zaplatí náhradní vůz na 4-5 dní. Nemohu být bez auta tak dlouhou dobu a platit půjčovné je neefektivní. Chci se tedy zeptat jestli se opravdu pojišťovna nemusí řídit rozpočtem originálního servisu? to by byla pro mě nejvýhodnější varianta nechat si vyplatit peníze dle rozpočtu a dále si opravu zařídit sám.

Dobrý den,

pojišťovna se výpočtem servisu řídit nemusí, neboť pro dané případy má své vlastní výpočty, a to dle svých databází, na základě kterých provádí kalkulaci pojistného plnění.