Pojišťovny: Rozseknuté obočí kvůli pádu ve školce

Úraz ve škole

Dobrý den, má pětiletá vnučka měla úraz ve školce ( je spojená pod jedno ředitelství se ZŠ, která je dvoutřídní) - rozseknuté obočí a byl nutný chirurgický zákrok. Na toaletě, kde byla s doprovodem uklouzla a o umyvadlo si při pádu rozsekla obočí. Od začátku školního roku mají novou dlažbu, která není protiskluzová - paní učitelky na to upozorňovaly vedení školy, proto tam děti chodí s doprovodem. Moje dcera si vyzvedla vnučku zhruba po dvou-třech hodinách po úrazu(do zaměstnání dojíždí) a odjela s ní na chirurgii. Ve školce ji ošetřily přelepením náplastí. Škola úraz zapsala, ale ani po ukončení léčby nevydala žádný "dotazník" pro lékaře. Pojišťovna obdržela podrobný popis úrazu od školy aniž by kontaktovala lékaře a celý případ uzavřela s tím, že škola nic nezanedbala a nárok na odškodnění není. Sama jsem učitelka a s tímto jsem se ve své praxi ještě nesetkala. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

se svým nárokem se můžete obrátit přímo na školku s žádostí o odškodnění. Škola je pro takovéto situace pojištěná, úraz však musí vzniknout při vyučování nebo v přímé souvislosti s ním.

Domníváme se, že ve Vašem případě má vaše vnučka nárok na odškodné. Pokud byste měla zájem, abychom Váš případ bezplatně posoudili neváhejte si jej zadat zde → https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem,