Zdraví: Roztrhlé obočí při pádu

Úraz ve škole

dobry den,mam dotaz,dceři se pri vyucovani spatne,kdyz probirali neco o krvy,ucitelka ji poslala projit se na chodbu,tam ale dcera omdlela,spadla na zed a roztrhla si oboci,pak byla tri dny v nemocnici,vse jsme nahlasily jako pojis,udalost,ale z pojistovny nam napsali za nema narok na zadne pojistne plneni,maji pravdu?? dekuji

Dobrý den,

Pro posouzení zda se jedná o pojistnou událost či nikoliv by bylo zapotřebí prozkoumat pojistnou smlouvy a podmínky, jakožto i vyjádření pojišťovny k události. Za žáky je ale odpovědná škola. Náhradu újmy můžete tedy požadovat po škole, neboť dle zákoníku práce (§391/2 a 3) jsou základní a střední školy odpovědné žákům za vznik škody.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví