Pracovněprávní nároky: Rozvázání pracovního poměru

Ukončení pracovního poměru

dobrý den, byla jsem v jedné firmě zaměstnána 11 roků , od 1.9.2018 do 13. 4. 2018 jsem marodila, potom jsem nastoupila do práce kde mě poslali na pracovní lékařství, tam mi lékařka přrškrtala všechny pracovní činnosti s tím že mám chronické onemocnění páteře, v zaměstnání semnou proto rozvázali pracovní poměr protože neměli pro mne náhradní práci, výpovědní lhůta běží od 13.4.2018 do 30.6. 2018 v této době mi platí minimální mzdu, jde mi o to že mi neposlali za ty 2 měsíce výplatnice a nevím kolik mi proplartili zbytek dovolené, taky chci jít opět na nemocenskou protože mne opět bolí páteř, nevím jestli bych uspěla a nemocenskou by mi přiznali, to je vše s pozdravem R.Polednová

Vážená paní,

v případě, kdy zaměstnanci vznikne pracovní neschopnost ve výpovědní době, je rozhodující, zda poslední den výpovědní doby trvá pracovní neschopnost, či nikoliv. Jestliže ochranná doba (doba pracovní neschopnosti) přesahuje výpovědní dobu, tak dochází ke stavění běhu výpovědní doby a její zbývající část doběhne až po skončení ochranné doby.