Pracovněprávní nároky: Sankce za nedodržení výpovědní lhůty

Výpovědní lhůta

Dobrý den pracuji u firmy osmý rok .V červnu teda 1.6.2017 chci nastoupit do jiného zaměstnání a proto nedodržím dvouměsíční výpovědní lhůtu.Na kolik dnů dovolené mám nárok a nehrozí mi nějaké sankce ? Děkuji za odpověd

Vážený pane,

nejlepším postupem by bylo dohodnout se se zaměstnavatelem. Dovolená Vám náleží ve výši podle smlouvy a dle vyčerpaných dnů. V případě, že nedodržíte výpovědní lhůtu, po Vás zaměstnavatel může požadovat ušlý zisk, jelikož neměl možnost za Vás sehnat odpovídající náhradu. Náhrada ušlého zisku se může vyšplhat poměrně vysoko a je tedy vždy vhodné se domluvit.

S pozdravem,

Vaše nároky