Pracovněprávní nároky: Sepsání nepracovního úrazu

Pracovní úraz

V prosinci 2016 mi při zvednutí břemene prasklo v zádech,myslel jsem si že mě to přejde ale druhý denjsem musel k doktorce a dostal neschopenku.Volal jsem do práce a nahlásil prac. ůraz.Bezp.technik se mnou sepsal potokol ale o nepracovnim ůrazu.Zdůvodnil to tím že jsem to hlásil až druhý den.Takže mám protokol že se mi v práci stal nepracovní ůraz.V neschopnosti jsem byl 2měsíce,1,5mesíce jsem pracoval a teď jsem v nemocnici s tím samým problémem.Co mám dělat ďekuji.

Dobrý den,

pokud jste v protokolu uznal, že se jednalo o nepracovní úraz, nemáte nárok na náhrady jako v případě pracovního úrazu. Pokud však na protokolu chybí Váš podpis, můžeme se domáhat uznání pracovního úrazu, pokud je možné jinak prokázat, že se jednalo o pracovní úraz. Pro důkladné posouzení případu by však bylo třeba prozkoumat veškeré podklady. Můžete zkusit zadat případ na webových stránkách Vašenároky.cz, kde Vám s řešením případu rádi pomůžeme.