Pojišťovny: Škoda na služebním autě

Dopravní nehody

Před třemi měsíci mi někdo na parkovišti lehce odřel lak na zadním blatníku služebního auta. Nyní mi firma oznámila, že pojišťovna vyčíslila škodu přes 12000. Auto bylo pojištěné, spoluúčast byla 5000,-Kč. Firma po mě nyní chce zaplatit 2000,- Má na to nárok? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže jste škodu na vozidle nezpůsobil a nedošlo k Vámi zaviněnému porušení povinností, nemůže po Vás zaměstnavatel náhradu škody požadovat.