Bydlení: Skrytá vada nemovitosti

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den, koupil jsem dům ale mám problém že pri predavačke ani obhliadke nebolo vidieť že zdi sú v krytyckem stavu až při přípravě k bydlení. Znáte mi poradit co stým dělat. Ďakujem M.

Dobrý den,

Váš dotaz je dost obecný, ovšem pokud se domníváte, že se jedná o skrytou vadu, tak takovou vadu máte povinnost prodávajícímu oznámit nejpozději do 5 let.

V případě, že je vada podstatným porušením smlouvy, můžete požadovat odstranění vady, přiměřenou slevu z kupní ceny nebo odstoupit od smlouvy. Pokud se jedná o nepodstatné porušení smlouvy, máte právo na odstranění vady nebo přiměřenou slevu z kupní ceny.

Zpět do Bydlení