Bydlení: Skrytá vada nemovitosti

Skryté vady nemovitosti Reklamace

Dobrý den, v roce 2010 jsme koupili novostavbu (stěhování 2012). Nyní začala v garáži téct voda ze stropu a při kontrole instalatérem je problém v závěsném wc v našem bytě. Dle jeho vyjádření nebylo řádně dopojovací koleno Geberitu spojeno s kanalizací, celá kanalizace je z hrdlového potrubí HT těsněná gumovým kroužkem, toto těsnění ve spoji chybí. Jde tedy o nekvalitně provedenou práci, nedodržení technologického postupu. Lze ještě uplatnit a vyhrát reklamaci? Děkuji

Dobrý den,

jelikož ke koupi nemovitosti došlo ještě v době účinnosti zákona č. 40/1964, občanského zákoníku, který stanovoval, že vady je nutno vytknout do šesti měsíců, není již možné práva z vadného plnění uplatnit, pokud nebyla sjednána záruční lhůta, která by doposud neuplynula.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení