Reklamace/e-shopy: skrytá vada při koupi ojetého vozu

Reklamace automobilu

Dobrý den koupil jsem ojetý vůz MB CLS 320 CDi. již druhý den se projevila závada na vozidle která po diagnostice jasně ukazovala na poškozené turbo. Vůz je aktuálně v servisu a pojízdný pouze v nouzovém režimu. ještě ani není převedený na moji osobu. Oprava je v rozmezí cca do 20t Kč. S majitelem jsem mluvil na druhý den a ten trvá na tom že závada se u něj neprojevovala. Nicméně jsem si nechal před koupí udělat diagnostiku která na závadu v paměti poukazovala ale po vymazaní záznamu chyb se neukázala. Byl jsem ujištěn, že je to starší záznam nikoli aktuální chyba. Jak vidno je stále aktuální a vůz je momentálně v opravě. Prosím jak postupovat.

Dobrý den,

v tomto případě máte nárok na právo z vadného plnění. Prodávající odpovídá za skryté vady, o kterých věděl, nebo nemohl vědět. V tomto případě máte nárok na odpovídající slevu z kupní ceny, nebo u závažných vad na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Pokud by prodávající s tímto nesouhlasil, máte právo se nároku dožadovat u soudu.