Reklamace/e-shopy: Skrytá vada u ojetého automobilu

Reklamace vozidla z autobazaru

Dobrý den. Nedávno jsem koupil škodu Fabie HTP 1.2,40 KW. Rok výroby 2005. Po ujetých 800 km se rosvitila kontrolka servisu motoru. Na diagnostice mi bylo řečeno že katalyzátor vykazuje sníženou funkci. Mechanik mě upozornil na možnou vadu lambda sondy. Vztahují se tyto poruchy mezi skryté závady.

Dobrý den,
skrytou vadou lze rozumět vadu, kterou nemůžete při běžné prohlídce zjistit. Tato závada by se tedy jako skrytá vada klasifikovat mohla. Při koupě ojetého vozidla se má za to, že vady, které se projevily do 6 měsíců od převzetí vozidla, byly na vozidle již v době převzetí. V takovém případě je za vady odpovědný prodávající, a vozidlo je povinen Vám na jeho náklady opravit, případně poskytnout přiměřenou slevu z ceny. Důležité je, abyste vozidlo reklamoval u prodávajícího předtím, než si ho necháte opravit na vlastní náklady.