Reklamace/e-shopy: Skryté vady ojetého auta

Reklamace automobilu

Dobry den,koupil jsem z inzeratu auto o kterem majitel tvrdil ze je spolehlive,bez jakychkoli zavad a ukazal se pravy opak.Auto je technicky doslova zrale do srotu.Majiteli auta jsem volal a snazil se to s nim nejak vyresit a ten se mi jen vysmal a odmita jakoukoli nahradu.Auto jsem koupil za 39000,-,po neuspesnem jednani s majitelem auta jsem auto dal do servisu asi po dvou dnech od koupe a momentalne je cena za opravu pres 30 000,- a to jeste bude dost stoupat.Nazor od automechaniku: majitel auta vedel ze je v dezolatnim stavu,odpojene vsechny cidla,skryte veskere vady....Prosim vas o pomoc jak situaci resit.Zatim vam moc dekuji.Bušov

Vážený pane,

v této situaci by bylo dobré nám zadat případ a poskytnout znění Vaší kupní smlouvy k automobilu. Každopádně je nutné, nejlépe písemně, vytknout prodávajícímu všechny vady, o kterých doposud víte a uplatnit právo z vadného plnění – tedy slevu z kupní ceny, opravu věci či rovnou odstoupit od smlouvy, jelikož se dle Vašeho popisu jedná o podstatné porušení smlouvy. Vzhledem k nespolupráci prodávajícího tak nezbyde než celou záležitost řešit soudní cestou.

S pozdravem Vaše nároky.cz