Bydlení: Skryté vady po týdnech bydlení

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den, koupila jsem v 02/2016 od RK zrekonstruovaný dům, včetně střechy, průkaz PENB "C". Po pár týdnech bydlení a prvním dešti je vše plesnivé, ze zdí vystupuje sůl, střechou teče až do přízemí, topit se musí stále, vlhkost vzduchu je kolem70-85%. U mne i dcery se začínají projevovat zdravotní problémy. Bylo také zjištěno, že chybí veškeré izolace a PENB tak neodpovídá realitě. Podala jsem podnět na SEI k prošetření a chci docílit zneplatnění smlouvy. Na pozemku byla také zjištěna zasypaná skládka stavební sutě. Je možné na RK podat trestní oznámení pro podvod, případně jaký nejlepší a nejrychlejši postup zvolit? RK po mě v tuto chvíli požaduje zdarma 4m2 pozemku, aby mohli dořešit příjezdovou komunikaci ke svému pozemku, kde chtějí stavět dva RD. Velmi Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, z Vašeho dotazu nám vyplývá, že se na zakoupené nemovitosti projevily skryté vady. Za tyto vady by měl být odpovědný prodávající, který by Vám měl buď poskytnou slevu z ceny objektu či zaplatit potřebné opravy, v krajním případě Vás nechat odstoupit od kupní smlouvy. Pokud bude možné dohodnout se s prodávajícím na odpovídající kompenzaci, je ideálni věc vyřešit smírnou cestou. Jestliže však nebude chtít prodávající peníze vyplatit nebo nabídne málo, doporučujeme věc řešit přes znalce a právníka. Znalec by Vám měl vypracovat znalecký posudek o tom, že se skutečně jedná skryté vady. Právník pak se znaleckým posudkem od prodávající požadovat nápravu. Pokud máte zájem případ řešit, můžete jej k posouzení zdarma zadat na naše stránky.

SKRYTÉ VADY NEMOVITOSTI

POSOUZENÍ PŘÍPADU ZDARMA

Zpět do Bydlení