Reklamace/e-shopy: Skryté vady u prodaného bytu

Skryté vady nemovitosti

Dobrý večer.v srpnu 2016 jsme prodali byt 1+1 před prodejem jsme řesili protékající sprchoví kout zatékalo k sousedům pod nami ten nas nato upozornil,sprchoví kout jsme na své náklady oblepili silikonem a problém byl timto pro nas vyřešen.Alespoň si nikdo po prodeji nestezoval. Má otázka tedy zni po 8měsících co Paní byt užívá nam od ni prisel dopis s fakturou a s natrknutim ze jsme zatajili skrytou zavadu,po nás chce 210000,- puvodní sprchoví kout odstranila a koupila si nový. Vyhrožuje nám soudem je možné že to budeme muset platit? myslím si ze 8mesicu po uzivani bytu je uz dost pozde neco řesit nebo se pletu? prosím o odpoved co nejdrive dekuji mnohokrat Volfová

Dobrý den,

zde by se opravdu mohlo jednat o skrytou vadu nemovitosti, kterou má kupující právo oznámit prodávajícímu až 5 let od nabytí nemovitosti. Kupující se může domáhat práva z vadného plnění, jelikož jste o závadě sprchového koutu věděli, a přesto kupujícímu neoznámili při převodu nemovité věci. Situace by byla jiná, pokud byste prokázali, že jste tuto vadu kupujícímu oznámili, nebo o této vadě musel vědět.