Bydlení: Skryté vady zjištěné před podpisem kupní smlouvy

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den.Mám dotaz ohledně skrytých vad na starším domě.Kupujeme dům přes realitní kancelář , v inzerátu stálo že dům je napojen na městskou vodu a též na městskou kanalizaci.Realitní kancelář nám dokonce poslala projekt v kterém je zanesena poloha instalačních šachet . A však při prohlídce jsem nenašel ani jednu.Realitní makléř tvrdí že tam jsou.Zatím jsme podepsaly rezervační smlouvu a kupní se připravuje.Mám si vzít odborníka na posudek?Jde mi o to že když tam opravdu nebude ani jedna z přípojek ,tak nejspíš realitka od rezervační smlouvy odstoupí a přijdeme tak o možnost koupě domu a to nechceme.Mou otázkou je jestli tak závažnou vadu můžeme uplatňovat až po podepsání kupní smlouvy , kdy už budeme mít jistotu že dům bude náš ? Na domě nám opravdu záleží a nechceme přijít o možnost koupě ,ale zároveň chceme aby bylo v dome to co nám garantovaly že tam bude.Děkuji

Dobrý den,

každopádně bych Vám doporučil před uzavřením kupní smlouvy projít dům s nějakým odborníkem, a to nejen kvůli této věci - může odhalit i jiné vady, které laikovi na první pohled nebudou zřejmé. Z Vašeho dotazu jinak plyne, že o dům hodně stojíte. V kupní smlouvě by každopádně mělo být přesně a výslovně napsáno, co kupujete, a to včetně přípojek. Potom by se dala jednodušeji zpětně vymáhat např. sleva z ceny, pokud tam přípojka nebude, a to i kdyby to chtěl někdo posoudit jako zjevnou vadu.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení