Reklamace/e-shopy: Sleva z ceny či odstoupení od smlouvy po koupi vozidla

Reklamace automobilu

Dobry den.Dne 7.3. jsem koupil osobní automobil Toyota RAV 4 rok výroby 2007 a 8.3. 2017 automobil přestal podavat plný výkon.Zajel jsem do servisu,kde zjistili,že je ucpaný filtr pevných částic,ale v předavácím protokolu při koupi vozidla je záznam,že auto filtr pevných částic nemá.V servisu na diagnostice bylo zjištěno,že už byla provedena regenerace filtru.Chtěl bych se zeptat,jak mám dále postupovat.Jestli mohu požadovat slevu z ceny vozidla anebo odstoupit od smouvy.Předem děkuji za informaci s pozdravem Duchek Josef

Dobrý den,

zde se prokazatelně jedná o skrytou vadu, jelikož automobil nemá vlastnosti uvedené v kupní smlouvě, resp. předávacím protokolu. Z tohoto důvodu máte nárok na právo z vadného plnění, v tomto případě o slevu z kupní ceny vozidla.