Bydlení: Sleva z nájemného kvůli hluku z rekonstrukce

Sleva z nájmu

dobrý den..prosím vás o radu,zdali mám nárok na slevu nájemného.Bydlím 3 roky v pronajatém bytě v domě,kde majitel začal s rekonstrukcí půdního prostoru.V září 2016 začal s bouráním a prostor předělává na 3 bytové jednotky,jelikož pracuji jen noční 12 hodinové směny je velký problém se při tom rachotu vyspat a odpočinout si mezi směnami.Zedníci budou pracovat dle sdělení majitele minimálně ještě dalšího půl roku.Děkuji za odpověd.Pavelková M

Dobrý den,

na Vaši situaci lze uplatnit ustanovení občanského zákoníku, které nájemci přiznává nárok na slevu z nájemného, pokud oprava ztěžuje užívání věci (bytu) nad obvyklou míru. Toto ztížení užívání bytu může být způsobeno právě i hlukem. Rozsah slevy není zákonem upraven a má se poskytovat v přiměřené výši. V praxi je tak nutno tuto slevu s pronajímatelem vyjednat, a pokud toto nevede k uspokojení obou stran, musí výši slevy z nájemného určit soud.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení