Bydlení: Sleva z nájemného kvůli třetí osobě

Nájemné

Dobrý den.Prosím o radu.Mám nárok na snížení mého nájemného (dům BD),kde soused 5měsíců "dělá" opravy ve svém bytě,sbíječky,vrtačky,flexy,míchačky..6 AVIÍ hlíny ven a štěrk dovnitř.Od 8h do 15h denně,zakázali jsme mu víkendy.Rámus,prach,špína.Děkuji za odpověď.S pozdravem Kovářová

Ano, v tomto případě se užije §2212/3 OZ, který říká: „Bude-li nájemce rušen v užívání věci nebo jinak dotčen jednáním třetí osoby, má právo na přiměřenou slevu z nájemného, pokud takové jednání třetí osoby pronajímateli včas oznámil.“

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení