Reklamace/e-shopy: Sluchátka nejsou součásti věci

Vrácení peněz

Dobrý den, byla mi uznána reklamace a prodejce odstupuje od smlouvy, ale chtěl po mě i sluchátka, která nemám, tak jsem jim řekl, ať mi odečtou ty sluchátka od těch peněz, co mi vrací a prej to nejde. Chci se zeptat, co dělat.

Dobrý den,
sluchátka jsou příslušenstvím věci, nikoliv její součástí. Nedodání příslušenství věci tedy nemůže být důvodem neuznání reklamace. Prodávající je povinen spotřebitele informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění (reklamace). Podmínky však nesmějí být stanoveny nad rámec stanovený zákonem. Jestliže tedy měl obchodník, u kterého jste věc koupil, v obchodních podmínkách nebo jinde uvedeno, že reklamace není možná bez dodání veškerého příslušenství věci, nepřihlíží se k tomu, neboť se jedná o omezení práv spotřebitele a kladení podmínek, které zákon nevyžaduje.