Pracovněprávní nároky: Směny v nepřetržitém provozu

Pracovní doba

Pracuji v nepřetržitém provozu a mám směny v neděli noc,potom dvě dvanactky opět noc a zase dvě dvanactky a to končim v neděli jeden den volno a pak znovu dvanáctou je to v pořádku děkuji za odpověď

Dobrý den,

Délka směny nesmí přesáhnout 12 hodin. Zaměstnavatel je povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl mezi koncem jedné směny a začátkem následující směny nepřetržitý odpočinek po dobu alespoň 11 hodin. Odpočinek může být zkrácen až na 8 hodin během 24 hodin po sobě jdoucích zaměstnanci staršímu 18 let za podmínky, že následující odpočinek mu bude prodloužen o dobu zkrácení tohoto odpočinku, a to právě v nepřetržitých provozech.

S pozdravem, Vaše nároky