Pracovněprávní nároky: Smlouva na dobu určitou bez uvedeného data

Pracovní smlouva

Dobrý den , mám smlouvu na dobu určitou a to ve znění : zimní sezona 2016-2017 , bez uvedení datumu.Jsem zaměstnaná v Rakousku . Bohužel po podepsání smlouvy mi byl změněn pracovní plán i náplň práce .Mohu podat výpověď?

Vážená paní

Bohužel Vám nemůžeme na tuto otázku odpovědět, jelikož nemáme dostatek informací. Je nutné vzít v potaz, zda jste byla zaměstnána u českého nebo rakouského zaměstnavatele. Pokud rakouského, smlouva by se řídila rakouským právem. V případě českého zaměstnavatele může náplň práce zaměstnavatel měnit bez souhlasu zaměstnance, nicméně neměla by být v rozporu se sjednaným druhem práce. S rozvrhem práce Vás zaměstnavatel musí seznámit nejméně 14 dní dopředu.

Výpověď však můžete podat kdykoliv a nemusíte uvádět důvod.